вівторок, 10 листопада 2015 р.

Виховуємо лідера

Картинки по запросу анімації про школу

Як виховати в дитині лідера?

НадрукуватиНадіслати електронною поштою
lider.jpg
Діти. Діти - квіти життя. Коли народжується дитина, батьки радіють, гуляють і ... готуються до відповідальності. Природно, подарували життя. Привели у світ нового члена суспільства. Звичайно, ще не сформувався, але вже досить галасливого і наполягає на тому, що він - пуп землі.
Ще не усвідомлено, але зі знанням справи.
Я ще хочу висловити таку думку, що кожен новонароджений - явний "задокументований" лідер. Адже всі знають, як відбувається зачаття: з десяток мільярдів сперматозоїдів біжать зі старту на фініш, і добігає один, один-єдиний переможець, а всі інші - невдахи. І він виходить на світ. Він переміг 10 мільярдів суперників, він заслужив це.
Потім дитина виростає. Точніше, починає рости. Пелюшки і гиги-гу-гу змінюються настановами і словами: "Ні, це не можна - це кака". Або: "Не можна розмовляти з чужими незнайомими дядьками - вони погані". І так ще не сформована особистість людини, маленького, але потенційно САМОГО КРАЩОГО, забивається і в дорослому житті, за звичкою, боїться всього незрозумілого і невідомого.
Постає питання - навіщо, навіщо ми гасимо в наших дітях їх потенціал? Адже коли дитина чогось хоче, йому все одно, що це не можна, недоступне і неприйнятно. Він просто хоче. І він тихо не піде з магазину дитячих іграшок або якого-небудь супермаркету, поки йому не купиш чергову машинку чи ляльку. Добре ще, що діти ще не знають, що існують пентхаузи і спортивні машини.
І в результаті з потенційного лідера виростає затюкали життям і батьками чоловічок, який боїться щось пробувати, "стрибати вище голови", прагнути до чогось високого і неординарної. А живе просто за схемою, практично в корені повторюючи життя своїх батьків. І неважливо, чим живуть батьки, він іншого просто не знає і боїться дізнатися.
Є така формула: 80% населення землі ділять 20% всіх грошей, а 20% населення ділять 80% грошей. Це формула успіху. Під час народження особистості дитини, він знаходиться в двадцятці. Але правило "невдахи" заганяє його в ті 80%, які в дорослому віці сидять біля телевізора, дивляться новини або читають "Комсомолку". Вони бачать молодого мільйонера і запитують себе: "А чому не я на обкладинці/екрані?". І не знаходять відповіді. Тобто вони знають, що треба щось придумати, зробити щось неординарне, але бояться. Бояться, бо в дитинстві їм навіяли, що "це не для тебе", "ти на таке не здатний", "ти що, ти ж від цього терпите!"
Я, звичайно, розумію, що ВСІ дітям дозволяти не можна, а й затюківать і залякувати їх - це не варіант. Хоча так робили і мої, і ваші батьки, і батьки ваших батьків. Це нормально, це зрозуміло - ви захищаєте своїх дітей. Принаймні, вам так здається. А насправді ви хочете створити копію себе, не дати дитині зробити ваших помилок, вберегти його.
Це нормально. Але не кожна дитина настільки сильний, щоб позбавитися від пут страху і "правильного виховання", щоб перестрибнути з 80% до двадцятки, двадцятку лідерів.
Тому дивіться самі, що ви хочете у результаті побачити у вашій дитині: трохи підігнані копію себе або унікального сильної людини, гідного члена сучасного суспільства. 

Немає коментарів:

Дописати коментар