понеділок, 14 грудня 2015 р.

Цікаві факти про Новий Рік та Різдво

Картинки по запросу анимации про новый годКартинки по запросу анимации про новый годКартинки по запросу анимации про новый год
А ви знали, що українському новому року вже триста років!? Цей факт можна виявити з указу російського царя Петра I про те, що з 1700 року роки рахувати від Різдва Христового, а Новий рік відзначати 1 січня. У цьому ж указі говорилося: «За вельможних і проїжджими вулицями, біля воріт і будинків, учинити деякі прикраси з древ і гілок соснових і ялинкових …» А це означає, що і новорічній ялинці теж триста років!

Кожен розуміє, що нинішні зимові свята сильно відрізняються від Петровського часу, але, все ж, у нас збереглися деякі язичницькі обряди і традиції. Ось наприклад відоме різдвяне поліно. Вважається, що ще стародавні вікінги принесли цей обряд до Англії. На Різдво вони спилювали величезне дерево, і весь рік воно вилежувалися — сохло. І тільки на наступне Різдво його приносили в будинок, і воно горіло в осередку довго-довго. Якщо ж воно гасло, не прогорівши до попелу, господарі чекали біди.

Звичайно, всі ми знаємо саму новорічну пісеньку, адже так? Правильно, природно, це «В лесу родилась елочка». А ви знаєте, хто її автор? Її звали Раїса Адамівна Кудашева. Вчителька, бібліотекар і поет, вона написала безліч віршів-пісень, складала також казки. Але тільки написана в 1903 році і покладена на музику композитором-аматором Л. Бекманом (який вирішив скласти пісеньку для своєї дочки) «В лесу родилась елочка» стала невід’ємною частиною дитинства, свята, очікування чуда. «І багато-багато радості дітворі принесла …»

У Великобританії прикрасою столу є різдвяний пиріг. За старовинним рецептом він повинен бути начинений наступними предметами, які нібито пророкують долю на найближчий рік: кільце — до весілля, монетка — до багатства, маленька підкова — до удачі.

У Великобританії будинок прийнято прикрашати гілками гостролисника і омели білої. За звичаєм раз на рік, напередодні Різдва, у чоловіків є право поцілувати будь-яку дівчину, що зупинилася під прикрасою з цієї рослини.

На противагу лютеранам, які не дотримуються посту, католики Литви напередодні Різдва їдять тільки пісну їжу. Їх Різдвяний стіл складається з кусоча (куті), салатів, страв з риби та інших пісних страв, що не містять м’ясної їжі. Тільки на наступний день, в саме Різдво після сімейного відвідування костелу, дозволяється покуштувати смаженого гусака.

Страви, приготовлені з птиці (гуски або індички) є традиційним стравою Різдвяного столу в Німеччині та Англії. В Англії обов’язково подається до столу святковий пудинг, прикрашений гілочками ялини. У західних країнах головною прикрасою святкового Різдвяного столу завжди була невелика ошатно прикрашена ялинка.

Коли Джеймс Белуші ще не був відомим актором, він підробляв у своєму містечку Санта Клаусом. Одного разу в нього відібрали водійські права, але він вирішив розвести подарунки, які залишилися, по адресатам, понадіявшись на удачу. Звичайно, його зупинили на першому ж перехресті, обшукали, наділи наручники (їзда без водійських прав за кордоном вважається тяжким злочином), стали зачитувати права. Діти, які проходили повз, з жахом дивилися на те, що відбувається і, заливаючись сльозами, кричали: «Санта Клауса заарештовують!»

Письменник О’Генрі став відомим саме завдяки Різдву. Тоді він носив ім’я Вільям Сідней Портер, точніше ім’я він тоді не носив, а мав номер 34 627 і був ув’язненим однієї з американських в’язниць. На волі в нього залишилася донька, якій він дуже хотів подарувати що-небудь на Різдво. Грошей, звичайно, у ув’язненого не було, і він вирішив випробувати долю. Він написав оповідання і відправив його в один з журналів. І Чудо не змусило себе довго чекати — розповідь опублікували у різдвяному номері, а людина, яка написала її, підписалася О. Генрі (це перше ім’я, яке прийшло йому в голову), отримала гонорар, а згодом і популярність. Ну а маленька донька, звичайно, не залишилася в той Різдво без подарунка.

Незважаючи на відмінності у всіх християнських народів світу, Різдво є радісне і світле свято, що відповідно накладає відбиток на Різдвяний святковий стіл

Немає коментарів:

Дописати коментар